KAYIT   |
 Türkçe | ₺

Turcenneti

Fabutur Turizm Org. San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

1 Gece 2 Gün Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu Avantallı Fiyatlar İle Siz Değerli…
GEZİLECEK YERLER

Avanos - Ihlara Vadisi  - Paşabağı  - Şarap Mahzenleri  - Derin Kuyu Yer Altı Şehri (Kaymaklı Yer Altı Şehri)  - Devrent Vadisi  - Güvercinlik Vadisi  - Çavuşin  - Üç Güzeller Peribacaları  - Asmalı Konak  - Göreme Açık Hava Müzesi - Tuz Gölü - Aşk Vadisi - Hayal Vadisi - Belisırma Köyü - Hacı Bektaş


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

•Gidiş-Dönüş Ulaşım Ücreti

•1 Gece Otel Konaklaması (Yarım Pansiyon)

•1 Sabah Kahvaltısı

•1 Akşam Yemeği

•Seyahat Sigortası

•Profesyonel Rehberlik Hizmeti

•Belirtilen Çevre Gezileri

•Turcenneti Güvencesi

HARİÇ /EKSTRA OLANLAR

• Kişisel Harcamalar

• Ekstra Aktiviteler

• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

• Balon Turu: 500 TL (Tarihe Göre fiyat değişiklik gösterebilir.)

• Balon Seyir Turu: 50 TL (Balon Kalkış Alanına Gidildikten Sonra Balon Kalkışı Hava Kaynaklı İptali Söz Konusu Olursa Misafirlere Ücretin Yüzde 50'si İade Edilir)

• Öğle Yemekleri:  35-40 TL

• Atv Safari: 120 TL

• İlk Sabah Kahvaltısı:  35-40 TL

• Türk Gecesi: 120 - 150 TL (Açık Olursa)

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

•21:00 İncirli Dilek Pastanesi Önü

•21.30 Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları

•22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

•22.15 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)

•22:30 Çayırova McDonald's Önü

•23:15 İzmit Halkevi Durağı

•Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü)


TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

REZERVASYON DETAYLARI

Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Turcenneti sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı veya Pasaport numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.


Rezervasyon Çağrı Merkezi

0850 371 96 90 TUR PROGRAMI


1 Gün | İSTANBUL

ARAÇ KALKIŞ SAATLERİ:

21.00 İncirli Dilek Pastanesi Önü (Metrobüs Durağı)

21.30 Mecidiyeköy Meydanı (Mado & Simit Sarayı)

22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü

22.15 Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü)

22.30 Çayırova McDonald’s Önü

23:15 İzmit Halkevi Durağı

00:00 Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü) Konaklama: Gece Yolculuğu

2 Gün | IHLARA VADİSİ-KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ-PAŞABAĞ-ÇÖMLEK ATÖLYESİ

Gece yolculuğumuzun ardından sabahın erken saatlerinde Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerine varıyoruz burada vereceğimiz kahvaltı molasından sonra Kapadokya oluşumunun en önemli bileşenlerinden biri olan Hasan Dağı’nın manzarası eşliğinde bölgedeki ilk durağımız Soğanlı Vadisi'ne varıyoruz. Kayseri’ye 80 km uzaklıkta, binlerce yıldır farklı hayatlara tanıklık eden yeşillikler içerisindeki Soğanlı Vadisi, güvercinlik, mağra, barınak, kilise ve manastır olarak kullanılan ilginç kaya oluşumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Birbirinden güzel fotoğraf çekim alanlarında anı ölümsüzleştirmek ve vadi havasında huzur depolamak için serbest zaman veriyoruz. Buluşma saatinde aracımızda buluştuğumuzda; Bir sonraki gezi noktamız olan Kanyon'a hareket ediyoruz. Burda vereceğimiz serbest zaman Sonrasın da Öğle yemeği için Restoranta doğru gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Yılanlı Klise/Kubbeli Klise'ye gidiyoruz. Serbest Yunan Haçı planında tasarlanmıştır. Kilisenin güneyinde yer alan dehlizden beşik tonozlu nartekse geçilir. Narteksin kuzeyinde, enlemesine dikdörtgen planlı küçük bir mezar şapeli yer alır. Geniş ve yüksek kemerli bir geçit kiliseyle narteksin bütünleşmesini sağlar. Kuzey, güney ve doğudaki dar haç kolları, tavanı kabartma bir haçla bezeli merkez mekânı çevreler. Doğudaki apsis basit korkuluk levhalarıyla sınırlanır ve bir altar içerir. Rehberimizin anlatımları eşliğinde bir sonra ki durağımız olan Yöresel Kuruyemiş'e doğru geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada alışveriş yapabilirler. Kısa bir serbest zamanın ardından tekrardan yola devam ediyoruz. Sobesos Antik Kentin'e doğru varıyoruz.Ürgüp İlçe Merkezine 23 kilometre uzaklıkta bulunan ve volkanik bir arazi üzerine kurulu Şahinefendi Köyü yakınlarındaki Sobesos Antik Kenti kalıntıları 2002 yılında bir rastlantı eseri bulunduğunda önce Antik Kapadokya Krallığının başkenti olarak düşünülse de bunu kanıtlayacak herhangi bir bilimsel temele bugünde dek ulaşılmış eğil. Antik çağda Swa veya Swassa olan şehrin adı Roma ve Bizans döneminde Sobesos olarak anıldığı bilinmekte. Rehberimizin anlatımları ve serbest zamanımızın ardından bir sonra ki durağımız Keşişlik Manstırına doğru gidiyoruz. Nevşehir'in Ürgüp ilçesi Cemil köyü çıkışında bulunan Keşlik Manastırı, Kapadokya bölgesindeki pek çok kilise ve manastır gibi tüf kayalar oyularak yapılmış korunaklı mağara yapılardan. Tur programımızı bitirdikten sonra dinlenmek için otelimize doğru geçiş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tesislerinde Alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Tesislerinde Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.


Konaklama: ALP TAŞ HOTEL-AVRASYA HOTEL-İN STONE HOUSE HOTEL-CAPPADOCİA VİEW HOTEL

3 Gün | GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ-ONYX TAŞ ATÖLYESİ-ATV TURU-TUZ GÖLÜ

Balon turu için (Ekstra 100€ ) Önceden belirlen sabah erken saatte dileyen misafirlerimizle lobi de buluşarak Balonların kalkış alanına doğru transfer ediliyoruz. Balonların hazırlanışını ikram edilen çay ve poğaça eşliğinde izliyoruz. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından kalkışa geçiyoruz. Ortalama bir saat sürecek olan Balon gezimiz de gün doğumu eşliğinde doğanın sanatının eşsizliğini sergileyen peri bacalarını ve tüm bölgeyi izleyeceğiz. Balon turumuzun bitmesinin ardından belirtilen noktalara iniş yaptıktan sonra ikram edilen şampanya eşliğinde verilen sertifikalar mutlaka yapılması gerek aktivite olarak kabul edilen Kapadokya Balon Turu’nu unutulmaz hale getirecek. Sertifikalarımızı da aldıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Balon turunun ardından otelimize varışımızla kahvaltımızı yapıp öğlen 12:00 de otelden çıkışımızı yapıp Tuz Gölü'ne doğru hareket ediyoruz.


*Balon Seyir Turu (50TL): Pazar günü gerçekleşecektir.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak balon izleme turumuza katılabilirler (Ekstra 50₺). Bu turumuzda balonların kalkış alanına giderek hazırlandıkları andan itibaren izlemeye başlıyoruz. Balonların havalanmasıyla birlikte Aşk Vadisine giderek gündoğumu eşliğinde balonların havada oluşturduğu muhteşem görüntüyü izliyoruz. Bu muhteşem atmosfer eşliğinde unutulmaz fotoğraflar çekerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Balon Seyir turumuzun ardından otelimize varışımızla bugün yapılacak olan program için hazırlanmanıza yeterli vakit olacaktır.

 Tuz Gölünde gün batımını izledikten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tesislerinde Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tesislerinde Alınacaktır. (Ekstra)Konaklama: Gezi ve Dönüş Yolculuğu
DAHİL OLANLAR:
Gidiş-Dönüş Ulaşım Ücreti , 1 Gece Otel Konaklaması , 1 Sabah Kahvaltısı , 1 Akşam Yemeği , Seyahat Sigortası , Profesyonel Rehberlik Hizmeti , Belirtilen Çevre Gezileri , Turcenneti Güvencesi

HARİÇ OLANLAR:
Ekstra Aktiviteler , Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri , Balon Turu , Balon Seyir Turu, Öğle Yemekleri , Atv Safari , İlk Sabah Kahvaltısı , Türk Gecesi

EK BİLGİLER

• Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu koltuk kapasitesi ve önlemlere göre gerçekleşecektir.

• Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. En ön veya en arka gibi özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.

• Araç içerisindeki koltuk düzeni Turcenneti Turizm Operasyonu tarafından rezervasyon sırası göz önüne alınarak ayarlanmaktadır.

• Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tatilciniz Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.


• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


• Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

• 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün rotasyon yapılır.

• Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Ekstra turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleşir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Turcenneti Turizm 'in bu durumda bir sorumluluğu yoktur.

• Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

• Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.

• Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

• Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.

• Mücbir sebeplerden ötürü otel değişikliği gerektiği durumlarda Turcenneti Turizm otel kalite ve standartları aynı kalmak ve misafire bilgi vermek şartıyla otel değişikliği yapabilir.

• Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle Turcenneti Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı doğmaz.

.


• TÜM TUR PROGRAMLARINDA TUR HAREKETİNE 30 GÜN KALANA KADAR TURU SATIN ALAN KİŞİLERDEN KAYNAKLANAN İPTALLERDE ÖDENMESİ ZORUNLU VERGİ, HARÇ VE BENZERİ YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERDEN DOĞAN MASRAFLAR HARİÇ OLMAK ÜZERE, ÖDEDİĞİ ÜCRETİN TAMAMI KATILIMCIYA İADE EDİLİR. TUR HAREKETİNE 30 İLE 15 GÜN KALANA KADAR YAPILAN İPTALLERDE ÖDENMESİ ZORUNLU VERGİ, HARÇ VE BENZERİ YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERDEN DOĞAN MASRAFLAR HARİÇ OLMAK ÜZERE,KATILIMCIYA TOPLAM TUR BEDELİNİN %30'U İADE EDİLİR. KATILIMCININ O ANA KADAR ÖDEDİĞİ ÜCRET %50 ’ NİN ALTINDAYSA ARADAKİ FARK KENDİSİNDEN TAHSİL EDİLİR. HAREKETE 15 GÜNDEN AZ KALA YAPILAN İPTALLERDE TOPLAM TUR BEDELİNİN İADESİ YOKTUR.


• Acenta tarafından tur yeterli sayıya ulaşamadığı durumlarda, misafire bilgi verilerek misafirin isteğine göre tur bir sonraki tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda Acenta misafirine iki (2) iş günü öncesinden arama, sms veya e-posta yoluyla bilgi vermekle yükümlüdür. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı doğmaz.

• Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinden veya www.muzekart.com adresinden Müze Kart temin edebilir.

KULLANILACAK ARAÇLAR:

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;

16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir İPTAL POLİTİKASI:
İptal Ve İade Şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

İLETİŞİM

[email protected]
0850 371 96 90
Mecidiyeköy Mahallesi Atakan Sokak No:4 Daire:22
    ŞİŞLİ / İSTANBUL
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.